Image is not available
Image is not available
Image is not available

سایت آماده فارسی و دانشگاهی SJ University II

Arrow
Arrow
Shadow
Slider

آیا میدانید :   تنها کانال رسمی گلچین آنلاین در تلگرام این کانال است و گلچین آنلاین هیچ کانال دیگری در تلگرام ندارد؟

چطور سایتمان با چند دامنه در دسترس باشد؟ (ریدایرکت 301)

در تاریخ . مجموعه : کتاب و مقاله آموزشی

1
Like
+1
Dislike
0

Redirect Other Domain To Main Domain

خیلی از مدیران سایت ها دوست دارند که سایتشان همزمان با چند دامنه مختلف بالا بیاید . برای مثال اگر به گلچین آنلاین دقت کنید می بینید که دامنه golchinonline.com و golchinonline.ir و golchinonline.org و ... همگی به یک سایت هدایت می شوند.اما این کار چگونه امکان پذیر است؟ یکی از بهترین روش هایی که برای ریدایرکت دامنه ها به دامنه اصلی بکار می رود .استفاده از ریدارکت 301 می باشد. این نوع انتقال از نوع انتقال دائم می باشد.

۳۰۱ ریدایرکت (۳۰۱ redirect) به معنی انتقال دائم آدرسی به آدرس دیگر است.۳۰۱ redirect هنگامی که شما آدرس دامنه خود را تغییر می دهید یا می خواهید با آدرس های دیگر، سایت شما نمایش داده شود کاربر دارد.روش اصولی استفاده از چند آدرس برای یک سایت استفاده از ۳۰۱ redirect می باشد (به جای پارک دامنه) .همچنین برای انتقال صفحات داخلی نیز کاربرد دارد.برای مثال، اگر صفحه ای حذف می شود، بهتر است آدرس آن صفحه، به صفحه مرتبط دیگر ۳۰۱ redirect شود (به جای نمایش صفحه ۴۰۴ یافت نشد).

مطلب و محتوا در سئو : محتوا چیست؟

در تاریخ . مجموعه : کتاب و مقاله آموزشی

0
Like
-1
Dislike
1

Googles John Mueller Exposes His 2016 SEO Tips

محتوا چه چیزی نیست؟

محتوا، لزوما مطلب آموزشی نیست! مقاله نیست! این فکر اشتباه رو از ذهنتون پاک کنید که محتوا یعنی مطلب و مقاله درج کردن!

محتوا فقط متن(TEXT) نیست!

محتوا ایجاد صفحات مختلف نیست!

 

محتوا چه چیزی هست؟

محتوا میتونه تصویر، فیلم و صدا و کلا Multi Media ، اینفوگرافی، متن آموزشی، محصول فروشی، راهنمای خرید، لیست محصولات و خدمات، لیست آگهی، لیست آیتم های مختلف(مثلا لیست تخفیف های رستوران ها) و هر نوع اطلااعاتی باشه که شما در اون موضوع، قصد کسب درامد دارید.

به این معنی که، محتوا با توجه به موضوع وب سایت شما، هر چیزی می تونه باشه.اگر یک سایت فروشگاهی هستید، مشخصات کامل محصولات و ویژگی های فنی و نظرات کاربران، چه در صفحات خود محصول، و چه در صفحات لیست محصولات، محتوا نامیده میشه!

لطفا این تصور باطل رو از خودتون دور کنید، که برای یک سایت فروشگاهی، شروع به تولید مقاله آموزشی کنید!! خیلی مواقع، کاربر صرفا دنبال قیمت و لیستی از محصولات هست و نیاز به مقایسه مشخصات محصولات داره.در این صورت شما اگر مطلب آموزشی به خورد کاربر بدید، کاربر رو دفع کردید!

هیچ وقت فراموش نکنید که اکثر کاربران به دنبال مطالعه مطلب نیستند و حوصله مطالعه مطلب رو ندارند! کاربر، به محتوای مفید نیاز داره که محتوای مفید، همیشه مطلب آموزشی و مقاله و خبر نیست!حتی همیشه تولید ویدئو نیست! همچنین، محتوایی که شما در سایتتون قرار میدید، باید مطابق با بازار هدف شما باشه.اگر شما یک فروشگاه اینترنتی دارید، و محتوایی در وب سایتتون قرار بدید(به جز محصولات فروشی) که هیچ کمکی به خرید کاربر و افزایش فروش شما نکنه، کاملا بی معنا و بی فایدست و این یعنی شما اصلا معنی “محتوا” رو در سئو متوجه نشدید!

لینک های فارسی یا انگلیسی ؟ مسئله این است !

در تاریخ . مجموعه : کتاب و مقاله آموزشی

1
Like
+1
Dislike
0

Url Small

همواره مباحث زیادی درباره خوب بودن یا نبودن url های فارسی وجود دارد که در این پست، به این مبحث می پردازیم.

اگر url غیر استاندارد نباشد، فارسی یا غیر فارسی بودن آن زیاد تفاوتی ندارد.سایت های موفق زیادی وجود دارند که url فارسی دارند (هم نام دامنه هم آدرس صفحات داخلی)، و سایت های زیادی وجود دارد که بدون url فارسی رتبه خیلی خوبی دارند.نمی توان گفت، وجود کلمه کلیدی در url موضوعی مهم است (مقاله، اهمیت نام دامنه در سئو را مطالعه کنید) ، و این موضوع تا حد زیادی سلیقه ای است.اعلام دیکته وار این که از url فارسی استفده کنید یا نکنید، اشتباه است.خود ما سعی می کنیم، url فارسی به کار نبریم.گوگل اکنون نه تنها با url های فارسی مشکلی ندارد، بلکه url های غیر استاندارد را هم تا حد زیادی پوشش و رتبه می دهد.

شناسایی آنلاین بد افزارها و فایل های مخرب در وب سایت

در تاریخ . مجموعه : کتاب و مقاله آموزشی

0
Like
0
Dislike
0

Virustotal 08 700x393

بد افزار ها در وب سایت و راه های مقابله با ویروس ها

با توجه به اینکه فضای های میزبانی (Host) که ما برای وب سایتمون خرید میکنیم به صورت Share در کل سرور قرار داره ، ممکنه اگر یکی دیگه از وب سایت هایی که روی همون سرور هست حاوی یک بد افزار باشه ، وب سایت ما رو هم آلوده کنه و عملا دسترسی خوبی رو به هکر برای هک کردن وب سایت ما میده . پس بهتره ما همیشه از امنیت و سالم بودن وب سایت خودمون و فایل های درونش مطلع باشیم و اگر موردی بود اونو پاکسازی کنیم . دقت داشته باشید که اگر وب سایت شما به نحوی آلوده شده باشه و مدتی از اون سپری بشه و فکری به حالش نکنین ممکنه از سمت گوگل Block بشید و کم کم جاتونو در نتایج جستجو از دست بدید .