ریدایرکت دائمی صفحات در جوملا با Massive Redirects

مجموعه بهينه سازي و سئو

0
0
0

   دمو افزونه   سازگار با : جوملا 3x   نوع : کامپوننت, پلاگین,ماژول   نسخه : 3.1

ریدایرکت 301، ریدایرکت دائمی است که از یک URL به یک URL دیگر صورت می‌گیرد. در واقع، ریدایرکت 301 بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو را برای همیشه به آدرسی غیر از آنچه کاربر در مرورگر خود تایپ کرده (یا بر روی لینک آن در نتایج جستجو کلیک کرده) است، منتقل می‌کند.با استفاده از ریدایرکت 301 می‌توانید تمام URLهای مختلف که برای یکی از صفحات سایت‌تان وجود دارند را یک جا جمع کنید تا موتورهای جستجو تمام این آدرس‌ها را تحت عنوان یک صفحه رتبه‌بندی کنند.به صورت عادی ریدایرکت 301 در جوملا باید توسط htaccess انجام گیرد. اما با افزونه ای که برای شما آماده کرده ایم می توانید ریدایرکت های دائمی را از مدیریت خود جوملا انجام دهید.برای مثال اگر بخواهید تمامی صفحاتی که دارای html. در انتهایشان هستند را به صفحات بدون html. ریدایرکت همیشگی کنید این افزونه برای شما کاربردی خواهد بود.

فایل آماده و بهینه سازی شده برای سئو و امنیت htaccess جوملا

مجموعه بهينه سازي و سئو

0
0
0

htaccess چیست؟ فایل هایی با نام htaccess. برای ایجاد پیکربندی در دایرکتوری ها یا پوشه ها متفاوت در سرور آپاچی به کار می روند و در صورتی مورد استفاده قرار می گیرد که پوشه کاربری نیازمند به پیدکربندی خاصی باشد و دسترسی روت(root) ندارید.استفاده از اچ تی اکسس می توانید پسوند فایلها را تغییر داده و یا صفحه ای را به صفحه دیگر انتقال دهید و می توانید ارورهای مانند 404,400,401,500,403 را نمایش دهید و آنها را مدیریت کنید حتی میتوانید با فایل htaccess. برروی یک فایل پسورد قراردهید و یا آی پی های خاصی را مسدود کنید در مواقعی ممکن است بعضی از دستورات در این فایل باعث غیر فعال کردن کل سایت شود که این امر مربوط به غیر فعال بودن بعضی توابع در فایل httpd.conf سرور می باشد و شما باید دستورات مشابه آن راقرار داده تا توابع بدرستی کار کنند و یا بعضی از توابع را حذف کنید. استفاده از این فایل در همه موارد پیشنهاد نمی شود زیرا ممکن است شما با فعال کردن یک تابع باعث هک شدن سایت خود شود ولی در سرورهای اشتراکی که تعداد زیادی سایت برروی آن قرار دارند پیشنهاد می شود که از فایل htaccess استفاده شود. زیرا هر سایت باید توانایی پیکر بندی قسمت مربوط به خود را دارا باشد.

هرچند که با نصب جوملا به طور پیش فرض یک فایل htaccess ساخته می شود اما این فایل کاملا بهینه نیست و همه موارد نظیر expire headers ، دسترسی های امنیتی و .. در آن لحاظ نشده از همین رو امروز برای شما عزیزان یک فایل htaccess بهینه برای زبان فارسی آماده کرده ایم کافیست این فایل را در روت هاست خود آپلود کنید.دقت بفرمایید که برای استفاده از این فایل باید در قسمت تنظیمات سئو جوملا  آدرس های موتورها جستجو مورد پذیرش و استفاده از آپاچی (دو گزینه اول) روی بله قرار داشته باشد.

نمایش تگ و کلمات کلیدی با tag transform

مجموعه بهينه سازي و سئو

4
+4
0

   دمو افزونه   سازگار با : جوملا 3x   نوع : ماژول   نسخه : 1.1.5

تگ ها و کلمات کلیدی بخشی از ساختار یک سایت در بهینه سازی و سئو می باشند. هرچند اخیرا اهمیت تگ ها و کلمات کلیدی برای گوگل کم شده اما یک طراح خوب همیشه می داند که الگوریتم های گوگل هرلحظه در حال تغییر است و از طرفی بات های گوگل برای فهمیدن و شناسایی زبان فارسی هنوز به اندازه زبان های انگلیسی پیشرفته نشدند و برای همین همچنان از تگ ها استفاده می کنند. از طرفی تگ ها کمک بسزایی به سیستم جستجوی داخلی سایت ما نیز می کنند و باعث راحتر پیدا شدن یک مطلب توسط موتورهای جستجو می شوند. افزونه tag transform یکی از افزونه های مشهور برای نمایش کلمات کلیدی در سایت شماست که با استایل های زیبا کلمات کلیدی را در سایت شما نمایش می دهد. از امکانات این افزونه می توان به امکان نمایش منو تگ اشاره کرد.که در واقع همانند یک فیلتر جستجو بر اساس تگ عمل می کند. این افزونه  علاوه بر هسته جوملا با K2 نیزسازگاری کامل دارد و توانایی نمایش تگ ها به صورت سه بعدی را نیز دارا می باشد.

پلاگین و آموزش ستاره دار کردن مطالب در گوگل برای جوملا Rich Snippets Vote

مجموعه بهينه سازي و سئو

0
0
0

      سازگار با : جوملا 3x   نوع :  پلاگین,   نسخه :  2.5.3

اگر قصد ستاره دار کردن مطالب خود در گوگل را دارید افزونه Rich Snippets Vote گزینه مناسبی برای شماست. با نصب این افزونه مطالب شما در نتایج جستجو همراه با ستاره نمایش داده می شوند. (البته سیستم رای دهی باید در سایت شما فعال باشد) نصب و کار کردن با این پلاگین چندان سخت نیست و به همراه خود پلاگین یک آموزش تصویری برای نصب و تست کارکرد صحیح پلاگین در گوگل نیز قرار داده شده. که هم اکنون می توانید از گلچین آنلاین دانلود کنید.

*درخواستی کاربران